Veckoauktion den 27 september 2004

  • Order by

  • 5597 Matta
    orientalisk, Anatol, semiantik, 90x122
    Sold: SEK 600

    Sold den 27 september 2004
  • 5670 Matta
    orientalisk, Antik Lilihan sk, lagningar, 135x193
    Sold: SEK 850

    Sold den 27 september 2004
  • 5583 Matta
    orientalisk, Hamadan semiantik, 150x110
    Sold: SEK 1300

    Sold den 27 september 2004
  • 5299 Matta
    orientalisk, Old Kayseri, Bönematta, 119x175
    Sold: SEK 1000

    Sold den 27 september 2004
  • 5666 Matta
    orientalisk, old Lilihan, 100x166
    Sold: SEK 800

    Sold den 27 september 2004
  • 5404 Matta
    orientalisk, P. Gabbeh, 190x150
    Sold: SEK 600

    Sold den 27 september 2004
  • 5143 Matta
    orientalisk, Pakistan, 127x193
    Sold: SEK 900

    Sold den 27 september 2004
  • 5144 Matta
    orientalisk, Pakistan, 155x236
    Sold: SEK 650

    Sold den 27 september 2004
  • 5254 Matta
    orientalisk, Semi-antik Hamadan, 100x400 (slitage)
    Sold: SEK 1700

    Sold den 27 september 2004
  • 5142 Matta
    orientalisk, Semi-antik Mazlaghan, 100x147, (slitage9
    Sold: SEK 400

    Sold den 27 september 2004
  • 5603 Matta
    orientalisk, Täbriz, 308x395
    Sold: SEK 5500

    Sold den 27 september 2004
  • 5396 Matta
    semiantik, Kerman, 247 x 310 (slitage)
    Sold: SEK 4200

    Sold den 27 september 2004
  • 5241 VASE
    Jugend, E Gallé, Överfång, Mynningsnagg, H.17
    Sold: SEK 1300

    Sold den 27 september 2004
  • 4489 VASE
    Kosta Boda Ulrica HV, H38
    Sold: SEK 400

    Sold den 27 september 2004
  • 5354 VASE
    Kosta, Mona Morales-Schildt, H.13
    Sold: SEK 3000

    Sold den 27 september 2004